Buradasınız: Ana sayfa - A Kalite Şehir, Sanat ve Tatil Rehberi - Gerçek Anadolu Lezzetlerini Sofralarınıza Taşıyan Marka: Bakraç Süt Ürünleri

Gerçek Anadolu Lezzetlerini Sofralarınıza Taşıyan Marka: Bakraç Süt Ürünleri

Bakraç Süt Ürünleri, bölgenin güçlü holdinglerinden Fimar tarafından 2012 yılının başında satın alındı. Fimar Holdingin ve Bakraçın deneyimli ekiplerinin çalışmaları neticesinde 1 yıllık kısa bir sürede Bakraç markası Türkiyedeki ve yurtdışındaki dağıtım ağını genişletti, ekibini büyüttü, İstanbula bölge müdürlüğü kurdu, üretim tesisini yeniledi ve marka yatırımı yapan bir şirket haline geldi.

Amasyanın önemli markalarından birisi olan Bakraç; ambalajlarında kullandığı süt dalgaları ile Amasyanın bereketli topraklarından en nitelikli sütleri temin ettiğine vurgu yapıyor.

Amasya Boğazköyde kurulan Bakraçın geçmişi 1995 yılına dayanıyor. O yıllarda özelleştirme idaresinden Oğraş Toprak Gıda şirketi tarafından satın alınmış olan Bakraç 2012 yılına kadar büyük emekler harcanarak bölgesel güçlü bir marka haline getirilmiştir. 2012 yılına gelindiğinde Bakraç kendi bölgesinin sınırlarını zorlayan, özellikle kendine has kıvamı ve tadı olan Anadolu yoğurdu, ayranı, kaymağı ve yöresel ürünleriyle bilinen bir marka oldu. 2012 yılının başında Bakraç markası bölgenin güçlü holdinglerinden Fimar tarafından satın alındı ve üretimden, pazarlamaya bir takım yatırımlar yapılarak; Anadolunun gerçek lezzetlerini üretme misyonuyla yenilendi.

Bir yıllık kısa bir sürede Ortadoğu ülkelerine gerçek anadolu lezzetlerini ihraç eden bir marka haline geldi. Bir yandan Türkiye dağıtım ağını tamamlamaya çalışan marka bir yandan da Ortadoğuda kurduğu satış ekibi ile Ortadoğu ülkelerine ürünlerini satıyor.

Fimar Holding 56sını mera alanlarının oluşturduğu Amasya ilinin sağladığı imkanı kullanarak Elmaköy Çiftliğini kısa sürede kurdu ve çiftliğinden elde ettiği sütlerle Bakraçın kısa sürede süt ihtiyacını karşılar duruma geldi. 2500 dekar arazi üzerine kurulu Bakraç Elmaköy Çiftliğinde 100e yakın personel en nitelikli sütleri üretmek için çalışıyor. Bakraç Elmaköy Çiftlikinde üretilen sütler sektör ortalamasının çok üzerinde bir kaliteye sahip.Gerçek Anadolu Lezzetlerini Sofralarınıza Taşıyan Marka: Bakraç Süt Ürünleri

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Comments are closed.